Nekla - turystyka.nekla.eu

OSP2.jpg bc29bdef48359c1d57d96e2d9ffe1d11
V Mistrzostwa Wielkopolski w Ratownictwie Medycznym PSP i OSP Gołuchów 2012
2012-10-18 Łukasz Chromiński
Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię
artykuł archiwalny

W sobotę 6 października druhowie z OSP Nekla w składzie: Dominik Kaźmierczak, Łukasz Chromiński, Mateusz Cieślik i Krystian Śmigielski uczestniczyli w V Mistrzostwach Wielkopolski w Ratownictwie Medycznym OSP. Na terenie Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie. Organizatorzy przygotowali łącznie pięć konkurencji.

Przed częścią praktyczną, każda z drużyn wydelegowała dwóch zawodników do udziału w testach teoretycznych  z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy.  Jednocześnie kierowcy sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności w teście z przepisów prawa o ruchu drogowym oraz na placu manewrowym.

Do pozostałych trzech konkurencji praktycznych drużyny przystępowały w czteroosobowym składzie. W pierwszym zadaniu na pomoc ratowników czekał strażak, który podczas pracy z piłą motorową doznał urazu podudzia. W kolejnej inscenizacji poszkodowanym był nieprzytomny mężczyzna z widoczną raną kłutą brzucha. Ostatnie zadanie ratowników polegało na udzielenie pomocy mężczyźnie, który w wyniku upadku z wysokości doznał groźnych obrażeń.

Zadania medyczne przygotował zespół powołany przez Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Nad częścią egzaminującą kierowców czuwał zespół z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu.

Organizatorami V Mistrzostwa Wielkopolski w Ratownictwie Medycznym OSP byli Komenda Wojewódzka PSP w Poznaniu, Oddział Wojewódzki Związku OSP RP Województwa Wielkopolskiego im. gen. Stanisława Taczaka oraz Oddział Powiatowy ZOSP RP w Pleszewie.

Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię